Další banka zdražuje výběry z bankomatu

16. 1. 2002

Sdílet

Poslední bankou, která zareagovala na zvýšení poplatků za výběry z bankomatu cizích klientů je Poštovní spořitelna.

Finance.cz
Autor: Finance.cz

Poslední bankou, která zareagovala na zvýšení poplatků za výběry z bankomatu cizích klientů je Poštovní spořitelna. Ta totiž od 1. února 2002 zvyšuje poplatky za výběry z bankomatu. Výběr z bankomatu ČSOB prostřednictvím platební karty bude stát 5 Kč.
Bude-li však klient vybírat z bankomatu jiné banky, zaplatí za výběr  25 Kč. Když bude klient vybírat na poště nebo na pobočce Poštovní spořitelny zaplatí také 5 korun v případě, že se jedná o výběr do limitu. Při výběru nad limit to bude 7 korun. Nejlevněji vyjdou platby kartou v obchodech, které jsou stále zdarma.
Většina bank přistoupila ke zdražení již na podzim. Některé banky vybírají alespoň symbolický poplatek, jiné poskytly klientovi např. 2 výběry v měsíci zdarma a ty další zpoplatnily a ostatní vybírají stabilní poplatek za každý výběr z bankomatu, který se pohybuje od pěti do 30 Kč. Zůstalo jen několik bank, které zatím výběry z bankomatu nezpoplatňují - ČSOB, První městská banka a Volksbank CZ
Zajímají-li Vás poplatky za výběry z bankomatu, naleznete je zde.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek