Připravovaná novela zákoníku práce má zavést nová pravidla pro transparentnost odměňování. Zatímco Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje, aby zaměstnavatelé sdělovali výši mzdy uchazečům během náboru, některé státní instituce požadují přísnější řešení. Podle nich by měla být mzda nebo její rozpětí uvedeny už v pracovních inzerátech.