Hyundai zvýší platy zaměstnancům průměrně o 7%

16. 4. 2010

Sdílet

Podle předsedy odborové organizace Radka Kuchaře bylo kolektivní vyjednávání složité a velmi těžké.
Finance.cz
Autor: Finance.cz

Nošovická automobilka Hyundai od dubna zvýší platy zaměstnancům průměrně o sedm procent. Kolektivní vyjednávání tak skončilo po necelých dvou měsících kompromisem. ČTK to včera sdělil mluvčí Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Petr Vaněk. Průměrný dělnický plat v Hyundai se doposud pohyboval údajně kolem 16.000 Kč. Na růstu mezd se už dřív dohodli i ve Škodě Auto a TPCA.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek