Libye v září obnoví těžbu na ropných polích Sarír a Misla

29. 8. 2011

Sdílet

Koncem září pak plánuje zahájit vývoz ropy z Tobrúku.
Finance.cz
Autor: Finance.cz

Libyjská ropná společnost AGOCO kontrolovaná povstalci hodlá v polovině září obnovit těžbu na ropných polích Sarír a Misla. Koncem září pak plánuje zahájit vývoz ropy z Tobrúku.

"Operace začnou 15. září a do konce téhož měsíce budeme schopni vyvážet z Tobrúku," řekl agentuře Reuters mluvčí společnosti. Dodal, že technické týmy budou na ropná pole vyslány první týden v září, tedy po skončení postního měsíce ramadánu.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek