Mexiko nebude spolupracovat

30. 3. 2004

Sdílet

Podle slov mexického ministra energetiky nebude jeho země kooperovat s kartelem OPEC při plánovaném snížení produkce ropy. Mexiko tuto možnost odmítá, a to z toho důvodu, že se obává možných represí ze strany Spojených států. Právě Spojené...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

... státy jsou největším kupujícím mexické ropy a z důvodu současných vysokých cen také silně protestují proti možným omezením v produkci. Saudská Arábie a Venezuela, které svými dodávkami ropy do Spojených států Mexiku konkurují a obávají se o ztrátu svého podílu na trhu, žádají, aby Mexiko také snížilo svou těžbu. Mexiko, které není členem Organizace zemí vyvážejících ropu, v minulosti s kartelem spolupracovalo, při posledních dvou rozhodnutích o snížení těžby však již nikoliv.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek