Pšenice zlevnila nejvíce za měsíc

13. 11. 2012

Sdílet

Největší propad za měsíc zpátky zaznamenala včera pšenice na chicagské CBOT kvůli slábnoucí poptávce po této zrnině vypěstované v USA. Vývozy pšenice z USA v marketingovém roce začínajícím 1. červnem jsou nižší o 12% na úrovni 10,8 milionů...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

... tun. Dále pak závazky k dodání pšenice v budoucnu jsou nyní o 10% nižší na celkové úrovni 15 milionů tun. To vše ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce. Poptávka je nižší především kvůli vysokým cenám pšenice způsobeným nejhoršími suchy za posledních několik desetiletí. Prosincové futures na pšenice tak včera zakončily pádem o 3,2% na 857,75 centů za bušl.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek