Německý ocelář ThyssenKrupp oznámil masivní odpis a hlubší ztrátu. Ruší dividendu

11. 12. 2012

Sdílet

Největší německý výrobce oceli ThyssenKrupp oznámil odpis majetku své americké divize ve výši 3,6 miliardy eur a s ním související...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...druhou roční ztrátu v řadě, která nemile překvapila. Management zároveň rozhodl, že za uplynulý rok nevyplatí žádnou dividendu. Za fiskální rok končící 30. září se čistá ztráta prohloubila na 4,7 mld. EUR po ztrátě 1,29 mld. EUR za předchozí rok, za který ThyssenKrupp vyplatil dividendu 0,45 EUR/akcie. Za právě uplynulý fiskální rok však nevyplatí nic, což je poprvé od roku 2000. Slábnoucí poptávka ze sektorů výroby automobilů a stavebnictví stlačuje ceny oceli, potažmo ziskové marže ocelářů. Skupina ThyssenKrupp dlouhodobě čelí ztrátám nových továren ve Spojených státech a Brazílii. Firma uvedla, že účetní hodnotu svých divizí ve Spojených státech snížila ze zhruba 7 na 3,9 mld. EUR. Divize jsou součástí společnosti Steel Americas, kterou se ThyssenKrupp od srpna snaží, zatím neúspěšně, prodat.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek