GM zvažuje ve své divizi Opel další rušení výroby kvůli "katastrofální" situaci v Evropě

22. 1. 2013

Sdílet

Největší americká automobilka General Motors usiluje o další výrazné snižování nákladů ve ztrátové německé divizi Opel kvůli...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

..."katastrofální" situaci na evropském automobilovém trhu. Uvedl to podle agentury Reuters místopředseda správní rady GM (29,28 USD, -0,71%) Stephen Girsky v dopisu zaměstnancům. Opel se v minulosti dostal do existenčních problémů a GM chystala jeho prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách a minulý měsíc potvrdil, že v roce 2016 ukončí výrobu ve svém německém závodě v Bochumi. Opel nyní nevylučuje ani dřívější uzavření továrny v Bochumi. Tamní výroba automobilů Zafira by podle dnešního vyjádření mluvčí Opelu mohla být zcela zastavena již začátkem roku 2015. Uzavření závodu by mohlo znamenat zánik až 3000 pracovních míst, napsala agentura DPA.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek