Raiffeisen zvyšuje dividendu i po první kvartální ztrátě za 8 let. Mluví o ziscích v 1Q

20. 2. 2013

Sdílet

Rakouský finanční ústav Raiffeisen Bank International sice za loňský rok vykázal pokles čistého zisku a za poslední kvartál dokonce...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...ztrátu, přesto navrhuje vyplatit z loňského zisku vyšší dividendu. Analytiky rozhodnutí překvapilo, na trhu se čekalo, že banka dividendu sníží. Samotná banka svůj nečekaný krok zdůvodnila jednorázovými zisky na začátku roku a silnou kapitálovou pozicí. Raiffeisen Bank International (RBI), která působí i v České republice, už na samém konci ledna oznámila, že za loňský rok čistý zisk banky klesne z předloňských 968 milionů eur asi na 700 milionů eur. Dnes banka upřesnila, že celoroční zisk loni klesl o 25 procent na 725 milionů eur. Jasné je tedy, že v samotném čtvrtém čtvrtletí banka hospodařila se ztrátou, protože za prvních 9 měsíců loňského roku byl ještě zisk 842 milionů eur. Konkrétní kvartální čísla RBI dnes nepředstavila, ale prostým výpočtem vychází ztráta za poslední čtvrtletí loňského roku na 117 milionů eur.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek