Praha chce být centrem hedge fondů a private-equity, získat miliardy díky povinné registraci v EU

26. 4. 2013

Sdílet

V červenci vstoupí v platnost zákon Evropské unie, který nařizuje desítkám tisíc zahraničních hedge fondů a private-equity firmám...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...původem mimo EU lokální domicil, tedy registrovat sídlo uvnitř Unie. O jejich přilákání do Prahy usiluje tuzemské ministerstvo financí. Znamená to prestiž finančního centra a miliardy korun do ekonomiky na spojených službách. Nová legislativa Evropské unie, platná od července, nařizuje hedge fondům a společnostem privátního kapitálu, které chtějí působit v rámci Evropské unie, ustanovit domicil v některé ze zemí evropské sedmadvacítky. Dle dnešní reality se krok týká desítek tisíc subjektů. Odvětví je v rámci západní Evropy dominováno zejména Lucemburskem či Irskem a logicky také Londýnem. Desítky tisíc povinných registrací ale budou značné sousto a svou příležitost si nechtějí nechat ujít německý Frankfurt, který je sídlem burzy i finančních firem, ani tuzemské hlavní město Praha a obecně Česká republika.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek