České dráhy hospodařily v minulém roce se ztrátou 1,6 miliardy korun

30. 4. 2013

Sdílet

České dráhy se propadly do ztráty ve výši 1,6 miliardy korun. Na tomto výsledku měla velký podíl ztráta ČD Cargo, která činila 2 miliardy korun.
Finance.cz
Autor: Finance.cz

Ztrátová byla v roce 2012 nákladní i osobní doprava ČD. V přepravě cestujících ale dráhy snížily ztrátu ve srovnání s rokem 2011 z 583 na 517 milionů korun. Naproti tomu ztráta ČD Cargo mnohonásobně narostla, z předloňských 34 milionů na zhruba dvě miliardy korun.

Finanční ředitel ČD Petr Vohralík ale řekl HN, že ztráta 1,6 miliardy korun není z hlediska finanční stability dramatická. „Kdybychom neřešili investiční dluh z minulosti a nemuseli jsme masivně investovat, tak jsme během krátké doby schopni splatit všechny dluhy,“ míní. V letošním roce dráhy počítají se zhoršením hospodaření v osobní dopravě kvůli nákupům vozů a vysokým úrokům spojeným s financováním těchto obchodů, píší HN.

Zpráva byla převzata z ČTK.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek