Poslanci odmítli snížit silniční daň

28. 1. 2000

Sdílet

Poslanecká sněmovna včera zamítla návrh novely zákona o silniční dani. Pravicoví poslanci v předloze navrhovali, aby se zpoplatnění silničních dopravců snížilo o 510 % podle hmotnostních kategorií. Silniční daň, která v ČR pro soupravy o hmotnosti nad 40 tun činí ročně 50 400

korun, je jednou z nejvyšších v Evropě. Sdružení autodopravců Česmad označilo rozhodnutí sněmovny za šokující a pro mnohé dopravce za likvidační.

Zdroj: LN z 28. 1. 2000


Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek