...počítal s jednoprocentním růstem. Na první pohled tedy jasně lepší čísla. Hned na ten druhý ale vidíme, že ekonomika rostla z nižšího základu. Růst v 1Q byl totiž revidován značně dolů na 1,1 z 1,8 procenta. (Připomeňme, že růst za 1Q byl postupně upravován z prvního odhadu 2,5 procenta.) Jenže revize se neomezují jen na poslední kvartály, BEA přepsala čísla od roku 1929... Pro poslední roky tyto revize vyznívají celkově příznivě. Oživení americké ekonomiky od recese v roce 2009 tak bylo silnější, než bylo dříve uváděno. Díky tomu a díky vyšší dynamice v posledním kvartále lze data hodnotit pozitivně, respektive tak, že podporují plán opouštění měnové stimulace. Pro dolar je to tedy dnes druhá dobrá zpráva z domácí ekonomiky a americká měna po ní navýšila své zisky. Pohyb přesto není příliš výrazný, neboť stále se čeká na Fed.