Monetární politiku jsou schopni pochopit jen katolíci a židé...

28. 8. 2013

Sdílet

„Některé náboženské skupiny prostě monetární politiku nikdy nepochopí. Proč je například americká pravice tak posedlá tvrdou měnou?...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...Podle mne je to tím, že nevěří, že by existoval nějaký oběd zadarmo. Mohli byste jim donést kaviár a lososa, ale oni by se otočili a snědli by si housku se sýrem. Reflace je podle nich příliš jednoduchá a proto je hříchem. Je to protestantský pohled a jediní, kteří jsou schopni pochopit monetární politiku, jsou katolíci a židé.“ Uvedený odstavec není mou úvahou, je dílem bývalého šéfa Moody’s Chrise Mahoneyho. Je přímo nabitý potenciálem rozvířit plodné i méně plodné diskuse, mě zaujal na dvou úrovních. V první řadě je tu opět ona otázka monetární politiky, obědů zadarmo a všech dalších úvah typu „jak může tištění peněz udělat společnost bohatší“.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek