Goldman Sachs: Akcie přecházejí z fáze naděje do fáze růstu

16. 9. 2013

Sdílet

Globální akciové trhy v minulém týdnu výrazně zabraly a přední akciové indexy zaznamenaly nejvyšší růst minimálně od července....

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...Analytici Goldman Sachs ale zůstávají optimisty, když ve svém dnešním komentáři jmenovali hned několik důvodů, proč investovat do akcií. Analytický tým GS pro evropské akcie v čele s analytikem Peter Oppenheimerem, se domnívá, že akcie nadále nabízejí ve srovnání s ostatními aktivy nejlepší zhodnocení, když se dostávají z fáze „naděje“ do fáze „růstu“. V březnu 2012 analytici Goldman Sachs prohlásili, že nerovnosti mezi akciemi a dluhopisy jsou pro akcie nejpříznivější za poslední generaci. Jejich slova se od té doby potvrdila, když index DJIA za posledních 18 měsíců přidal přes 16 %. Peter Oppenheimer k současné situaci řekl: „Našim hlavním argumentem tehdy bylo, že v akciích je započtena příliš vysoká riziková prémie a diskontují přespříliš špatných zpráv.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek