...splnit přísnější ekologické limity. Vypouštěné emise do ovzduší se sníží o desítky procent. Novinářům to dnes řekli zástupci firmy. "Je to investice obrovského rozsahu. Zlepší se ovzduší v Pardubicích i okolí. Je to i vyslovení důvěry majitele, společnosti Agrofert, že má smysl do společnosti investovat," řekl generální ředitel firmy Josef Liška. Synthesia patří k největším znečišťovatelům v kraji. Podle zástupců firmy jsou ale emisní hodnoty vypouštěné do ovzduší už nyní nižší, než stanoví normy. "Komíny vypouštějí oxidy síry, dusíku, polétavý prach. Největší snížení bude u emisí síry, o tři čtvrtiny původního stavu, dusík se sníží o dvě třetiny, poletavé látky o třetinu," řekl ředitel provozního úseku Tomáš Procházka.