Agrofert investuje miliardu do teplárny chemičky Synthesia, chce výrazně snížit emise

3. 12. 2013

Sdílet

Chemička Synthesia investuje miliardu korun do ekologizace teplárny. Jde o nejdražší projekt v desetiletí firmy. Firma musí od roku 2016...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...splnit přísnější ekologické limity. Vypouštěné emise do ovzduší se sníží o desítky procent. Novinářům to dnes řekli zástupci firmy.  "Je to investice obrovského rozsahu. Zlepší se ovzduší v Pardubicích i okolí. Je to i vyslovení důvěry majitele, společnosti Agrofert, že má smysl do společnosti investovat," řekl generální ředitel firmy Josef Liška.  Synthesia patří k největším znečišťovatelům v kraji. Podle zástupců firmy jsou ale emisní hodnoty vypouštěné do ovzduší už nyní nižší, než stanoví normy.  "Komíny vypouštějí oxidy síry, dusíku, polétavý prach. Největší snížení bude u emisí síry, o tři čtvrtiny původního stavu, dusík se sníží o dvě třetiny, poletavé látky o třetinu," řekl ředitel provozního úseku Tomáš Procházka.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek