Zlato je nejvýše za poslední 2 měsíce

24. 1. 2014

Sdílet

Zlato včera uzavřelo nejvýše za posledních 9 týdnů díky poměrně citelnému oslabení amerického dolaru. Dolar tak přerušil růstový trend, jehož jsme byli svědky v posledních týdnech. Zlato je zatím za leden v zisku 5%, zatímco v roce 2013 ztratilo...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

... 28%. To bylo nejvíce od roku 1981. Loňský propad byl opakem velmi úspěšného amerického akciového trhu, kterému investoři dali před zlatem přednost. Včera dubnové futures na zlato posílily o 1,9% na finálních 1262,50 USD za trojskou unci.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek