Americké akcie se propadly nejhůře za sedm měsíců

3. 2. 2014

Sdílet

New York 3. února (ČTK) - Americké akcie se propadly v závěru dnešního obchodování na nejhorší úroveň za posledních sedm měsíců. Dow Jonesův index se propadl o více než 320 bodů, což představuje pokles o více než dvě procenta, informovala agentura AP.

Finance.cz
Autor: Finance.cz

Akcie výrazně slábly již v polovině dne v reakci na zprávu o tom, že růst aktivity v americkém zpracovatelském sektoru je u konce s dechem. Širší index S&P 500 ztratil 40,7 bodu, tedy skoro 2,3 procenta, a skončil na téměř 1742 bodech. Index technologického trhu Nasdaq Composite přišel o skoro 107 bodů, tedy o 2,6 procenta.

Podle dnešního vyjádření Institutu nákupních manažerů (ISM) bylo v lednu tempo růstu aktivity v americkém zpracovatelském sektoru nejpomalejší za posledních osm měsíců. Na propadu akciového trhu se podepsaly také nikterak povzbudivé výsledky čínského zpracovatelského sektoru.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek