ČEZ - V Temelíně budují další záložní zdroj pro chlazení reaktoru

17. 2. 2014

Sdílet

Jaderná elektrárna Temelín začala budovat další záložní zdroje na výrobu elektřiny pro bezpečné dochlazení reaktoru. Využity mohou být...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...třeba při rozsáhlém výpadku dodávek elektřiny takzvaném blackoutu. Přibudou dvě dieselgenerátorové stanice. Je to další opatření vyplývající ze zátěžových testů EU po havárii v jaderné elektrárně Fukušima, řekl dnes ČTK mluvčí elektrárny Marek Sviták. Jedenáctý způsob elektrického napájení chtějí energetici zprovoznit na podzim. "V polovině února byly zahájeny zemní práce. Následovat bude armování a betonování seizmicky odolné základové desky. Koncem května už budou oba dieselgenerátorové motory umístěné v seizmicky odolných kovových kontejnerech usazeny na pozicích," uvedl Sviták. Vlastní zprovoznění a napojení na nynější systémy elektrárny je připraveno na dobu odstávek obou bloků. Odstávky elektrárna naplánovala kvůli výměně paliva. Na podzim by obě dieselgenerátorové stanice měly být plně funkční.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek