Čínská Huawei postaví LTE pro všechny tři české operátory

25. 2. 2014

Sdílet

Čínská firma Huawei postaví sítě LTE pro všechny tři české operátory. Ušetří tak náklady, protože již využívají technologie Huawei...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...v sítích GSM a 3G. ČTK to na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně řekl bez dalších podrobností Zbyněk Pardubský z české pobočky Huawei. Zatímco T-Mobile a Vodafone jsou s Huawei podle dobře informovaného zdroje dohodnuti na postupném pokrývání území, u Telefóniky Huawei postupně pokrývá Prahu a Brno a na další rozšiřování firma vypsala nové výběrové řízení. Je ale pravděpodobné, že zvítězí opět čínský dodavatel. Operátoři od ČTÚ minulý týden získali licence pro LTE v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz, které vydražili v aukci. Celkem za ně zaplatili 8,5 miliardy korun. Celkové náklady na vybudování sítí odhadují až na 40 miliard Kč. Podle neoficiálních informací je velmi pravděpodobné i to, že T-Mobile a Telefónica budou sdílet LTE sítě ve venkovských oblastech, podobně jako se již dříve rozhodly u 2G a 3G.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek