Chytrá beta potřebuje nějaké hloupé investory

27. 6. 2014

Sdílet

Pokud se někdo začne pasivně, či dokonce aktivně pohybovat na trhu, dříve či později (ale spíše dříve) bude zahlcen množstvím rad...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...týkající se investičních strategií. Podle mne je nejlepší radou „nekupovat akcie, ale podíly ve společnostech“. Můžete se mi vysmát s tím, že jde o to samé a technicky budete mít samozřejmě pravdu. Přístupem to něco jiného je:Pokud kupuji „akcii“, kupuji jakýsi vzdálený kus papíru, či elektronického záznamu. A uvažuji hlavně o tom, zda si ho někdo bude za ne moc vzdálenou dobu ochoten ode mne koupit za vyšší cenu. Někdy tak jde o známou hru na „ještě většího blbce“. Pokud „naopak“ kupuji podíly ve společnostech, primárně mě zajímá, společnost, její cash flow, její výhled. O více se vlastně nemusím starat – pokud je společnost dobrá, podíl v ní se bude prodávat sám a naopak.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek