U žižkovské Viktorie vyroste budova s byty a kancelářemi

21. 7. 2014

Sdílet

Praha 21. července (ČTK) - V blízkosti fotbalového stadionu žižkovské Viktorie v Praze vyroste polyfunkční budova s byty, kancelářemi a obchody. Práce by měly začít do dvou let. Hotovo bude v roce 2018. Na dotaz ČTK to dnes řekl Daniel Donoval z CTR group. Výstavbu za 800 milionů korun připravuje její dceřiná společnost Viktoria Žižkov, v níž měla donedávna podíl městská část Praha 3.

Finance.cz
Autor: Finance.cz

Budova bude stát na téměř hektarovém nevyužívaném pozemku mezi ulicemi Seifertova a Krásova. Vznikne 189 bytů, mnohé s výhledem na Hradčany. Na 4500 metrech čtverečních budou komerční plochy, především kanceláře. V plánu je 240 podzemních garážových stání, supermarket, restaurace, kavárna, lékárna a pobočka banky.

Žižkovská radnice před lety do projektu s názvem Viktoria Žižkov Center vložila pozemky. Na konci loňského roku se zastupitelé rozhodli akcie ve Viktorii Žižkov prodat. Do městské pokladny výměnou přibylo 93 milionů korun. Podíl měl ve společnosti i fotbalový klub Viktoria Žižkov.

V letošním roce by měl projekt získat územní rozhodnutí. V příštím roce zahájí investor prodej.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek