Hedge fondy sázejí na argentinské akcie – po defaultu je země „tak špatná, že je atraktivní“

5. 8. 2014

Sdílet

Některé z největších hedge fondů na světě nakupují argentinské akcie a sázejí na ekonomické oživení v této zemi i přesto, že...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...Argentina je za posledních 13 let už podruhé v defaultu. Fondy sázejí na energetiky, banky i telekomy. Zatímco Argentina minulý týden nezaplatila úrokové splátky ze svého dluhu a podle agentury Standard & Poor’s se nachází v defaultu, její ministr financí Axel Kicillof hovoří o „supích fondech“, které odmítly poslední vládní nabídku. Podle ministra není možné, aby dostaly více, než bylo nabídnuto. Trhy na default reagovaly jen mírně, ceny argentinských dluhopisů neklesly ani k minimům z roku 2013, kdy se investoři otočili zády ke všem rozvíjejícím se trhům. Analytici tvrdí, že situace kolem argentinského defaultu je velmi komplikovaná a to vede některé investory k názoru, že lze stále dosáhnout nějakého řešení. Tito investoři tak kupují akcie firem jako YPF, Petrobras Argentina, Telecom Argentina nebo Banco Francés.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek