Urban chce, aby si stát ponechal akcie ČEZ

27. 1. 2005

Sdílet

Podle ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana by si stát měl ponechat svůj současný akciový podíl v elektrárenské společnosti ČEZ a dividendy z akcií použít na...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...spolufinancování nákladné důchodové reformy. "Moje priorita je udržet vlastnický podíl státu v ČEZ na stávající úrovni z hlediska vazby na penzijní reformu. Na druhou stranu jsem přístupný debatě, kterou předkládá ministerstvo financí, a případně takovou cestu realizovat," řekl dnes Urban. Valná hromada ČEZ minulý týden schválila návrh Fondu národního majetku, podle kterého bude moci tato společnost v budoucnu koupit od státu až deset procent vlastních akcií. To, zda stát firmě podíl prodá, však definitivně rozhodne až vláda.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek