Audi patřící pod Volkswagen neplánuje v příštím roce snížit kapitálové výdaje

29. 12. 2015

Sdílet

Automobilka Audi, která patří do koncernu Volkswagen, oznámila, že neplánuje snížení kapitálových výdajů navzdory emisním podvodům svého majitele.

Audi má na zisku Volkswagen největší podíl a na rok 2016 plánuje kapitálové výdaje ve výši 3,3 mld. eur, což je podobně jako loni. Oznámily to zdroje, které si nepřály být zveřejněny, protože detaily nejsou veřejné.

V pondělí Audi oznámila, že výdaje převýší 3 mld. eur, představí sportovně užitkový model a bude vyvíjet auto na elektřinu.

Volkswagen v rámci možného vypořádání v souvislosti s emisním skandálem vyčlenilo několik miliard eur a pozastavilo nedůležité projekty, které nejsou v souladu se strategií společnosti.

V rámci naplánovaných projektů v příštím roce Audi chce začít prodávat kompaktní vozy Q2 (dříve Q1) a novou verzi sportovně užitkového vozu Q5 SUV. Audi rovněž potvrdila, že chce do roku 2018 uvést auto s pohonem čistě na elektřinu.

Finanční ředitel Audi Axel Strotbek oznámil, že v současných těžkých podmínkách chce vylepšit silnou značku automobilky Audi. Nicméně investice musí být pozorně zváženy.

Zdroj: Bloomberg


Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek