Prodej aut v Polsku v pololetí stoupl o 15 procent

6. 7. 2017

Sdílet

Varšava 6. července (ČTK) - Prodej nových osobních automobilů v Polsku se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 15 procent na 276.469 vozů. Vyplývá to podle serveru Onet.pl z dnešních údajů polské agentury pro automobilový trh Samar. Nejprodávanějšími modely na polském trhu jsou letos Škoda Fabia a Škoda Octavia, napsala agentura Reuters.

Finance.cz
Autor: Finance.cz

V samotném červnu se prodej automobilů v Polsku meziročně zvýšil o téměř sedm procent na 47.128 vozů. Růst tak vykazuje již 27 měsíců za sebou. Jeho tempo nicméně výrazně zpomalilo z květnových 17 procent.

Za růstem prodeje nových aut v Polsku podle agentury Samar v poslední době stojí zejména podniky, jejichž poptávku podporují příznivé hospodářské vyhlídky. Individuální kupci si pořizují hlavně ojeté vozy.

Český Svaz dovozců automobilů tento týden oznámil, že prodej nových osobních aut v ČR se v prvním pololetí zvýšil o 8,8 procenta na 144.451 vozů. V samotném červnu však meziroční tempo růstu zpomalilo na 3,6 procenta z květnových 11 procent.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek