Ve funkci zmocněnce pro digitalizaci vystřídal Malého Dzurilla

14. 2. 2018

Sdílet

Praha 14. února (ČTK) - Digitalizaci bude koordinovat vládní zmocněnec Vladimír Dzurilla. O jeho jmenování dnes rozhodla vláda Andreje Babiše (ANO). Už od ledna řídí Dzurilla Národní agenturu pro komunikační a informační technologie. Podle premiéra v demisi nový zmocněnec nebude znamenat další náklady, protože už nyní spadá pod ministerstvo vnitra, kde řídí také Státní pokladnu centra sdílených služeb (SPCSS).

Finance.cz
Autor: Finance.cz

Dzurilla dostal už jako ředitel národní agentury ve spolupráci s odborem hlavního architekta ministerstva vnitra, radou vlády pro informační společnost a odbornou veřejností za úkol podílet se na přípravě nové legislativy, která povede k centralizaci IT státu a tuto centralizaci umožní.

Dosavadní koordinátor Ondřej Malý se stal náměstkem pro internet na ministerstvu průmyslu a obchodu. Před jmenováním do čela SPCSS, která koordinuje IT služby pro ministerstvo financí a provozuje státní datové centrum, Dzurilla pracoval dva roky na ministerstvu financí, ještě dříve pak v Českomoravské stavební spořitelně, O2 nebo v Accenture.

rem mal

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek