Představenstvo O2 navrhne vyplatit akcionářům 21 Kč na akcii

25. 4. 2019

Sdílet

Praha 25. dubna (ČTK) - Představenstvo telekomunikační společnosti O2 Czech Republic navrhne valné hromadě firmy vyplatit akcionářům 21 korun na akcii. Částka zahrnuje dividendu za loňský rok 17 korun a čtyři koruny jako část emisního ážia, tedy z rozdílu mezi tržní a nominální cenou akcie. Firma to oznámila ve zprávě pro investory.

Finance.cz
Autor: Finance.cz

Celkově O2 na dividendách vyplatí 5,274 miliardy korun, tedy 98 procent loňského čistého nekonsolidovaného zisku. Zároveň rozdělí část emisního ážia ve výši 1,241 miliardy Kč.

Navrhované datum splatnosti dividendy a částky odpovídající snížení emisního ážia je 4. července. Představenstvo navrhuje, aby právo na výplatu měli ti, kdo budou akcionáři firmy ke dni konání valné hromady, tedy k 4. červnu.

Společnost O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek. Majoritním vlastníkem O2 je s více než 80 procenty investiční skupina PPF podnikatele Petra Kellnera.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek