O2 navrhuje akcionářům odměnu 21 korun na akcii a nový zpětný odkup akcií za až 5,5 miliardy korun

6. 3. 2020

Sdílet

6. 3. 2020

Představenstvo tuzemské telekomunikační společnosti O2 Czech Republic schválilo návrh na výplatu dividendy za rok 2019 v celkové výši 5 274 milionů korun. To představuje 17 Kč před zdaněním na každou akcii ve jmenovité hodnotě 10 Kč (respektive 170 Kč před zdaněním na akcii ve jmenovité hodnotě 100 Kč) a 99 % čistého nekonsolidovaného zisku za rok 2019. Další 4 koruny (respektive 40 Kč) na akcii rozdělí ze snížení emisního ážia a odměna pro akcionáře tak zůstane na úrovni 21 korun za akcii, jako o rok zpět. Odměna pro akcionáře Nad rámec běžné výplaty dividendy navrhuje představenstvo O2 i tentokrát rozdělit část emisního ážia v rozsahu až 1 241 mil. Kč, což znamená, že na každou akcii ve jmenovité hodnotě 10 Kč bude připadat částka 4 Kč před zdaněním (respektive 40 Kč před zdaněním na akcii ve jmenovité hodnotě 100 Kč). Navrhované datum splatnosti dividendy a částky odpovídající snížení emisního ážia je 6. května 2020.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek