„Nejhorší“ firmy na trhu

1. 12. 2020

Sdílet

1. 12. 2020

Na trhu je několik „A“ firem, kolem kterých se točí většina pozornosti všech zainteresovaných. Tesla, Apple, Amazon... Pak je tu dlouhá řada „B“ firem – fundamentálně silných, ale mediálně ani zdaleka ne tolik zajímavých. Kolem nich se totiž netočí tolik vizí, snů a příběhů. 3M, Texas Instruments, utility, telekomunikace...Včera jsme tu také trochu uvažovali o těch, kterým se říká zombie společnosti, tedy Z-firmy. Nemám ale výraz zombie moc rád a jedním z důvodů je to, že řadě společností může křivdit. Detailnější a nepaušalizující pohled totiž ukazuje, že může jít o C-firmy, které se sice nachází v problémech, ale nejsou Z a mají slušnou šanci dostat se do B-týmu. A třeba potěšit i své akcionáře. Známý Mattel je za poslední rok asi 35 % v plusu, tedy výrazně nad celým indexem SPX. Výrobce barbín a řady dalších hraček má nyní kapitalizaci ve výši asi 5,4 miliard dolarů.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek