Ztrátový Peloton si došlápl na ředitele a chystá propouštění. Aktivistický investor chce, aby si firma hned hledala kupce

8. 2. 2022

Sdílet

8. 2. 2022

Horší odhad ročních tržeb, uplynulé čtvrtletí v červených číslech, odchod generálního ředitele a zánik stovek pracovních míst po celém světě. Společnost pro domácí fitness Peloton přichystala investorům další překvapení. Akcie společnosti které před začátkem řádné obchodní seance v New York kolísaly mezi zisky a ztrátami, vyrazily v úvodu obchodování nahoru o více než šest procent. Ještě včera jim dvouciferný růst zajistily spekulace o tom, že na churavějící firmu by mohly mít zálusk Nike, Amazon či dokonce Apple. Po drastickém propadu krouží kolem Pelotonu kupci. Zájem údajně mají #Nike či #Amazon - https://t.co/C6Kx5aUMuF pic.twitter.com/t7nDHhc0nM — Patria.cz (@PatriaCZ) February 7, 2022 Generálním ředitelem a prezidentem americké firmy se s účinností od zítra stane Barry McCarthy, bývalý finanční ředitel ve Spotify. Ve funkci CEO naopak končí John Foley, na jehož odchod tlačil aktivistický investor Blackwells Capital.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek