Potravinářský kolos Nestlé zvýšil zisk o 38 procent, varuje před dopady rostoucích nákladů

17. 2. 2022

Sdílet

17. 2. 2022

Švýcarská potravinářská společnost Nestlé v loňském roce zvýšila čistý zisk o 38 procent na 16,9 miliardy švýcarských franků (393,7 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že jí pomohly vyšší tržby a ceny, zároveň ale varovala před negativními dopady růstu nákladů na ziskovost. Akcie firmy se dnes pohybují v okolí nuly. Tržby se zvýšily na 87,1 miliardy z 84,3 miliardy franků před rokem. Nejvyšší růstu zaznamenala firma u kávových produktů, mimo jiné i díky vyšším cenám. Kromě toho se skupině zřejmě vyplácí také orientace na prémiové značky u nabídky vody. Tržby z prodeje vody byly v minulosti poměrně slabé, loni se však o 6,8 procenta zvýšily. V letošním roce firma očekává růst takzvaných organických tržeb zhruba o pět procent, uvedl generální ředitel Mark Schneider. Organické tržby neberou v úvahu například vliv akvizic. Schneider upozornil, že prognóza je opatrná kvůli nejistému vývoji nákladů.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek