McCaffree: Elektromobily mají úplně jinou podstatu energetické infrastruktury, mohou se stát součástí celé sítě

19. 7. 2023

Sdílet

19. 7. 2023

Na Yahoo Finance poukazují na množící se dohody o partnerství, v nichž figuruje Tesla na straně jedné a další automobilky na straně druhé. Dohody se týkají používání nabíjecí infrastruktury Tesly, uzavřely je společnosti jako Fod, GM a nově podle Yahoo i Mercedes. Jde o „důkaz, že elektromobily už tu zůstanou.“ O dostupnosti potřebné infrastruktury pak hovořil Matt McCaffree ze společnosti FLASH VP, který se domnívá, že „je očekáván jeden standard u nabíjecích stanic“. V USA má v současné době nejrozvinutější nabíjecí infrastrukturu právě Tesla a podle experta je její spolupráce s dalšími automobilkami prospěšná věc. Posouvá totiž vývoj směrem k jednomu standardu a tím zvyšuje důvěru spotřebitele. Ten totiž nebude tolik uvažovat o tom, kde může svá vozidla nabít a která nabíjecí síť u něj fungovat nebude. K tomu McCaffree dodal, že v USA je nyní asi 11 tisíc nabíjecích stanic typu „Level 2“, „což se může zdá jako vysoký počet.“ Čerpacích stanic je ale nyní přibližně 130 tisíc.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek