Škoda Auto zvýšila provozní zisk za pololetí í více jak třetinu a posílíla vývoj nových vozů i investice do výrobních kapacit

28. 7. 2023

Sdílet

28. 7. 2023

Automobilka Škoda Auto zvýšila v prvním pololetí investice o 64 procent na 329 milionů eur, tedy necelých osm miliard Kč. Firma pokračovala v investicích do vývoje nových vozů, dále do elektromobility a rovněž do infrastruktury a výrobních kapacit závodů. Oznámili to dnes zástupci automobilky. Investice směřovaly do vývoje nové generace vozů Superb a Kodiaq, které Škoda představí v druhé polovině letošního roku a také do modernizace modelů Scala a Kamiq, které odtajní 1. srpna. Firma postupně rozšiřuje nabídku automobilů zahrnujících elektrické, plug-in hybridní i účinné spalovací vozy. Během příštích let automobilka uvede šest nových elektromobilů z různých segmentů trhu. Prvním z nich bude plně elektrické kompaktní SUV Elroq, které se představí příští rok. V hlavním závodě v Mladé Boleslavi Škoda letos překonala hranici 500.000 vyrobených bateriových systémů, které se využívají v elektricky poháněných vozech značek Škoda, Volkswagen, Audi a Seat.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek