Dozvuky kryptoměnového pádu roku 2022: Strůjce stablecoinu terraUSD vhlásil ve Spojených státech bankrot

22. 1. 2024

Sdílet

22. 1. 2024

Singapurská společnost Terraform Labs (TFL) vyhlásila ve Spojených státech bankrot podle kapitoly 11 amerického úpadkového zákona. To znamená, že požádala soud o ochranu před věřiteli, aby mohla zatím pokračovat v omezené činnosti. Terraform stála za stablecoinem terraUSD, který se v roce 2022 zhroutil, čímž tehdy rozkolísal a znejistěl trhy s kryptoměnami. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Dokumenty soudu v americkém státě Delaware firma předala v neděli. Mimo jiné v nich uvádí, že má aktiva a závazky v pásmu 100 milionů až 500 milionů dolarů. V době soudní ochrany má v plánu plnit všechny finanční závazky vůči zaměstnancům a prodejcům, aniž by vyžadovala další financování. Plánuje také pokračovat v rozšiřování nabídky technologie Web3, což je internet příští generace založený na blockchainu.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek