Siegel: Fed se snižováním sazeb nebude pospíchat, akcie mají prostor pro další růst

31. 1. 2024

Sdílet

31. 1. 2024

Jeremy Siegel z Wharton School na úvod rozhovoru pro CNBC uvedl, že americké akcie se nyní obchodují zhruba za 20násobek zisků očekávaných v příštích dvanácti měsících. U růstových akcií je to přitom asi 25násobek, u hodnotových se PE pohybuje kolem 15. Profesor ale podle svých slov stále věří v další růst amerického trhu. PE kolem 20 „je OK, ale akcie určitě nejsou levné.“ Expert konkrétně věří, že americké akcie by si letos mohly připsat přibližně 10 %. Své odhady přitom opírá o předpokládaný vývoj zisků obchodovaných firem a valuačních násobků. Ekonomika je přitom silná a ekonom v této souvislosti uvedl, že je mnohem lepší mít ekonomiku v takovém stavu než klesající sazby kvůli blížící se recesi. Fed podle profesora nebude se snižováním sazeb nijak pospíchat, spíše je pravděpodobné, že sazby zůstanou výše po delší dobu. Býčí trh na akciích by ale neměl být podmíněn poklesem sazeb.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek