Reddit chce vstoupit na newyorskou burzu, loni snížil ztrátu a zvýšil tržby

23. 2. 2024

Sdílet

23. 2. 2024

Provozovatel sociální sítě Reddit ve čtvrtek podal přihlášku pro primární veřejnou nabídku akcií (IPO) před vstupem na burzu, který plánuje na březen. Z přihlášky mimo jiné vyplývá, že firmě se zatím nedaří vykázat ve svém podnikání zisk. Loni snížila čistou ztrátu na 90,8 milionu dolarů (2,1 miliardy Kč) a meziročně zvýšila tržby o 21 procent. Chystaný vstup na burzu přichází téměř 20 let od doby, co Reddit začal fungovat, a pro firmu bude velkou zkouškou, píše agentura Reuters. Firma komerčně stále zaostává za jinými sociálními sítěmi, jako je Facebook a X, dříve Twitter. Reddit umožňuje uživatelům připojit se k on-line skupinám podle jejich zájmů. V uplynulém čtvrtletí službu navštívilo v průměru 73,1 milionu uživatelů denně, přibližně polovina z nich pocházela ze Spojených států. Registrovaní uživatelé z USA na Redditu strávili v průměru 25 až 30 minut denně. Reddit s ohledem na reklamní průmysl uvádí, že mnoho z nich jiné on-line služby nepoužívá.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek