Provozovatel sítě Reddit chce vstupem na burzu získat 748 milionů dolarů

11. 3. 2024

Sdílet

11. 3. 2024

Americká společnost Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, chce prodejem akcií získat 748 milionů dolarů (17,3 miliardy Kč). Uvedla to dnes v dokumentu pro americkou burzovní komisi SEC. V primární veřejné nabídce akcií (IPO) firma plánuje nabídnout na burze NYSE v New Yorku zhruba 22 milionů akcií, datum vstupu na burzu ale zatím neoznámila. Firma usiluje o tržní hodnotu až 6,4 miliardy dolarů (téměř 148 miliard Kč), akcie třídy A bude podle současných předpokladů prodávat v ceně od 31 do 34 dolarů za kus. Její burzovní debut patří letos k nejočekávanějším a zároveň k největším. Firma už dříve avizovala, že na burzu chce vstoupit v březnu. Reddit uvedl, že k prodeji nabídne 15,3 milionu akcií třídy A. Dalších 6,7 milionu akcií třídy A prodají současní akcionáři, jejichž akcie se tak objeví na trhu spolu s těmi nově vydanými. Chystaná primární nabídka akcií Redditu poslouží jako lakmusový papír, který ukáže, do jaké míry jsou investoři ochotni nakupovat nové akcie.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek