Bloomberg: Apple bude brzy vyrábět čipy M4, chce jimi vybavit počítače Mac

12. 4. 2024

Sdílet

12. 4. 2024

Americký výrobce chytrých telefonů Apple bude brzy vyrábět čipy nové generace M4. Postupně jimi vybaví všechny počítače Mac, píše s odkazem na své zdroje agentura Bloomberg. Nové čipy budou mít lepší paměť a posílí funkci umělé inteligence (AI). Apple se tak podle Bloombergu snaží podpořit slabý prodej svých počítačů. Společnost teprve před pěti měsíci uvedla na trh první počítače Mac s čipy M3. Nový čip se bude dodávat nejméně ve třech hlavních variantách a Apple jím chce aktualizovat každý model počítačů Mac. Firma hodlá aktualizované počítače uvádět na trh na přelomu roku, uvádějí zdroje Bloombergu. Prodej počítačů Mac byl na vrcholu v roce 2022. V posledním fiskálním roce, který skončil v září, se však propadl o 27 procent. Zlepšení prodeje nepřinesly ani vánoční svátky. Apple se pokusil vdechnout nový život obchodu s počítači Mac akcí zaměřenou na uvedení čipů M3 v říjnu loňského roku. Tyto čipy ale nepřinesly výrazné zlepšení výkonu oproti čipům M2 z předchozího roku.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek