Americké hospodářství se nachází v pozdní fázi cyklu, stále není čas na rizikovější a méně kvalitní akcie. Na CNBC to v první části rozhovoru uvedl stratég Morgan Stanley Mike Wilson a ve druhé části se mimo jiné věnoval fiskální politice a jejímu dopadu na ekonomiku a akciový trh. Podle stratéga je ekonomika silná, ale ziskovost obchodovaných firem zase tolik neroste. Tato disproporce je zapříčiněna právě fiskální politikou, která hospodářství výrazně stimuluje. A v jejím důsledku se drží nahoře i sazby, protože centrální banka je kvůli síle ekonomické aktivity nesnižuje. Takové prostředí může podle Wilsona přetrvat ještě nějakou dobu i proto, že „v Kongresu není disciplína“. Vyšší sazby pak sebou nesou i zmíněnou nutnost stále se vyhýbat akciím slabších a méně kvalitních firem. Vyšší valuační násobky jsou naopak namístě u společností s dobrou pozicí na trhu, vyšším tokem hotovosti a schopností samofinancování.