FT: Globální zbrojovky nabírají nejvíce lidí od konce studené války

17. 6. 2024

Sdílet

17. 6. 2024

Globální zbrojařské skupiny nabírají nové zaměstnance nejrychleji od konce studené války. Reagují tak na rekordní objednávky v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu a rostoucím geopolitickým napětím. Na základě průzkumu mezi 20 největšími obrannými a leteckými koncerny ze Spojených států a z Evropy to napsal britský deník Financial Times (FT). Jen letos chtějí tyto firmy přijmout desítky tisíc lidí. Tři největší americké zbrojovky, a sice Lockheed Martin, Northrop Grumman a General Dynamics, hledají téměř 6000 lidí. Dalších deset společností hledá dohromady 37.000 nových zaměstnanců. To odpovídá deseti procentům jejich aktuální pracovní síly. "Od konce studené války jde pro obranný sektor o nejživější období s nejvyšším nárůstem objemu zakázek v poměrně krátkém časovém období," uvedl Jan Pie, který je generálním tajemníkem evropské asociace leteckého a obranného průmyslu ASD.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek