Rozkol mezi top techy a zbytkem trhu nebyl stabilní. Probíhá hledání nové rovnováhy, soudí exmanažerka Goldman Sachs

26. 7. 2024

Sdílet

26. 7. 2024

Abby Joseph Cohen působila ve vedení Goldman Sachs, nyní učí na Columbia Business School a na Bloombergu hovořila o svém pohledu na dění v ekonomice a na trzích. Na akciích podle ní přetrvává velká valuační mezera mezi populárními technologickými tituly a zbytkem trhu. Takový stav pravděpodobně není „stabilní“, otázkou je, co by vyvolalo posun směrem k nové „valuační rovnováze“. Cohen míní, že investoři mohou nakonec pochopit, že pětka či šestka oblíbených technologických firem nepředstavuje jedinou příležitost, která se na trhu objevuje. A pak by mohl nastat zmíněný posun k nové rovnováze. Tedy ke společnostem, jejichž valuace jsou „mnohem atraktivnější“. K tomu podle profesorky panuje velké nadšení ohledně umělé inteligence, ale teprve se ukáže, zda mohutné investice do ní přinesou odpovídající návratnost. Bloomberg v této souvislosti poukázal na novou analýzu Goldman Sachs, která uvádí, že nové přelomové technologie obvykle „zlevňují věci, které do té doby byly drahé.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek