Německé automobilky se podle kancléře Scholze nemusejí bát čínské konkurence

21. 10. 2024

Sdílet

21. 10. 2024

Německé automobilky by se neměly bát čínské konkurence v oblasti elektromobilů. Řekl to dnes kancléř Olaf Scholz. Upozornil přitom, že německý automobilový průmysl už se v minulosti vyrovnal s příchodem silné konkurence z Japonska i ze Severní Koreje. Informuje o tom agentura Reuters. "Někdo říká, že Čína to s elektrickými motory umí lépe než my," uvedl Scholz na slavnostním ceremoniálu k otevření prvního závodu automobilky Mercedes-Benz na recyklaci baterií. "Německé automobilky se této konkurence nemusejí bát," dodal. Scholz rovněž potvrdil, že německá vláda se staví proti dodatečným clům Evropské unie na dovoz elektromobilů vyrobených v Číně. "Já jsem proti clům, která nás poškozují," prohlásil německý kancléř. Evropská komise (EK) dostala na začátku října od členských zemí EU zelenou k zavedení dodatečných cel na dovoz elektromobilů z Číny. Uvedla nicméně, že EU a Čína dál pracují na alternativním řešení sporu ohledně subvencování výroby elektromobilů.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek