FIO informuje: DAX zahajuje týden poklesem

24. 4. 2006

Sdílet

Německý index dnes po rozpačitém závěru týdne v USA oslabí. Krátce po otevření trhů ztrácí DAX 0,75% na 6050 bodů a pokles jde napříč celým trhem. O 2,5% na EUR14 posilují akcie DeutscheTelekomu. Německá vláda oznámila, že prodá 4,5% podíl v této společnosti společnosti Blackstone Group. DeutscheLufthansa oznámila prodej 50% podílu ve společnosti ThomasCook společnosti KarstadtQuelle, která se tak stane výhradním vlastníkem. V SRN dnes během dne očekáváme report o vývoji průmyslové produkce.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek