BP: Deutsche Post za první kvartál hlásí 41% nárůst příjmů

16. 5. 2006

Sdílet

Největší evropský poskytovatel poštovních služeb, společnost...

Finance.cz
Autor: Finance.cz

...Deutsche Post AG, dnes oznámil 5% nárůst zisku za první kvartál, když akvizice společnosti Exel zvýšila příjmy společnosti.

Čistý zisk se v uplynulém čtvrtletí zvýšil na 482 mil. EUR (618 mil. USD) ve srovnání s 459 mil. EUR, jež vykázala ve shodném období předešlého roku. Svými výsledky však minula odad analytiků dotazovaných agenturou Bloomnberg News, kteří očekávali růst zisku na 505 mil. EUR.

Příjmy se v meziročním srovnání zvedly o 41 procent na 14,8 mld. EUR a překonaly tak konsensuální odhad trhu pro 13,7 mld. EUR.

Podle finančního ředitele společnosti Edgara Ernsta by Deutsche Post vyjma výsledků společnosti Exel, kterou vloni převzala, vykázala 13% růst příjmů na 11,9 mld. EUR.

Společnost nyní očekává, že za letošní rok vykáže EBIT v minimální výši 3,9 mld. EUR, když původně počítala se ziskem minimálně 3,7 mld. EUR.

Akcie Deutsche Post na frankfurtské burze aktuálně oslabují o 0,33 procent.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek