DAX zahajuje procentní ztrátou

24. 5. 2006

Sdílet

Obchodování na amerických trzích se včera drželo v kladném pásmu, ale před závěrem se prudce ponořilo do záporu. Toto náhlé vybírání zisků mohlo být podpořeno i pesimistickou zprávou o ptačí chřipce od Světové Zdravotní Organizace. DAX zahájil obchodování ztrátově, aktuálně – 1%. Příčinu můžeme hledat v nepovzbudivých makrodatech ze SRN, kdy index importních cen vzrost meziměsíčně o 1,3 %, což je téměř dvojnásobek očekávání. Japonsko dnes zavřelo 2 % v plusu.

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek