Zákon o nájmu možná ulehčí podnikatelům

2. 3. 2000

Sdílet

Sněmovna včera poslala výboru pro veřejnou správu k projednání návrh novely zákona o nájmu nebytových prostor, podle níž by byla z této normy vypuštěna povinnost majitele nebytového prostoru žádat příslušnou obec o povolení k jeho pronájmu. "Považuji toto ustanovení za naprosto zbytečné, protože obec má možnost získat potřebné informace o podnikatelích prostřednictvím živnostenského úřadu," uvedl zástupce předkladatelů Karel Sehoř (ODS).

Zdroj: MF Dnes 3.6. 1999

Autor článku

Kvíz týdne

KVÍZ: Ruská ekonomika v číslech: Potěmkinova vesnice či statný medvěd?
1/12 otázek