Někteří živnostníci se mylně domnívají, že při vysoké měsíční fakturaci budou mít nadprůměrný důchod. Není tomu tak. I při měsíční fakturaci ve výši 100 000 Kč je přiznán podprůměrný důchod. Jak je to možné? Podívejme se na praktické příklady.
V posledních letech se zvýšil rozdíl mezi průměrným starobním důchodem a průměrným invalidním důchodem prvního stupně. Jak je to možné? Proč jsou na tom aktuálně příjemci invalidního důchodu prvního stupně hůře než v minulosti?